Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
Açık veteriner kliniği

Beslenme Danışmanlığı

Dostlarımızın da aynı bizler gibi beslenmeleriyle yaşam kalitelerinin arasında çok önemli bir bağ mevcuttur. Bu sebeple onların da Beslenme Danışmanlığına ihtiyacı bulunur.

Dengeli beslenme; vücudun ihtiyacı olan gerekli besin maddelerinin bir arada alınması demektir. Minik dostlarımız herhangi birini eksik veya fazla aldıklarında sağlıkla ilgili problemler yaşamaya başlarlar. Anlayacağınız durum sadece karınlarını doyurmak değil. Yaşama payları için gerekli olan enerji vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almaları gerekmektedir.  Uygulanan beslenme şeklinde herhangi bir maddenin yetersiz alınması dengesiz beslenmeden kaynaklı büyüme gerilemesi, yaşamsal aktivitelerin gerilemesine, hastalıklara olan duyarlılığın artmasına neden olabileceği fazla alınmasıyla da aynı etkilere maruz kalınabileceği unutulmamalıdır.

Diyet;  yaşam boyu sürdürülebilir, vücudun ihtiyacına göre bireye özgü olan beslenme biçimidir. Diyet belirli yiyeceklerin kısıtlanması anlamına gelse de aslında hayvanın boyuna, kilosuna, in-toleranslarına, yaşam biçimine, kan değerlerine, psikolojik durumuna, sağlık durumuna  göre tavsiye edilen bir beslenme biçimidir.

Bu gibi durumlar için diyet mamalar miniklerimizin sağlık problemlerine, yaşına boyutuna uygun olarak hazır mamalar bulunmaktadır. Leylek Veteriner Kliniği ‘mizde bulabilirisiniz.

Bu tip sorunlar yaşayan dostlarınız varsa arayıp ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

Bu diyet mamalarına ek olarak birde egzersiz yaptırmalısınız köpekse dışarı çıkarmalısınız veya evde oyunlar oynatabilirsiniz. Kedi ise lazerle çok güzel oynarlar veya fare oyuncaklar gibi ürünlerden destek alarak günlük olarak hareket ihtiyaçlarına da destek olmalısınız.

Beslenme Danışmanlığı İçeriği