Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
Hayvanlarda fizik tedavi

Veteriner Fizik Tedavi

Hayvanlarda Fizik Tedavi

İnsanlar gibi hayvanlarda fizik tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyarlar. İnsan hastalıklarında yapılan fizik tedavide, hayvanlara yapılanla neredeyse aynıdır.

Tıpkı artrit (kireçlenme) hastalığı, bel fıtığı hastalığı vb. bir çok hastalıktan etkilenen hayvanlara fizik tedavi yardımcı olur. Leylek Vet Veteriner Kliniğinde çok çeşitli kas-iskelet sistemi bozuklukları ve nörolojik bozukluğu olan hayvanlara bünyesinde bulundurduğu fizik tedavi konusunda eğitimli veteriner hekim ve  teknolojik cihazlarla 7/24 açık veteriner olarak destek vermektedir.

Her hasta kapsamlı bir muayeneden geçer ve sonrasında hastaya özel olarak hazırlanmış fizik tedavi programı belirlenir, hasta sahibi bilgilendirilir.

Hayvanlarda fizik tedavi çoğu zaman eğlencelidir aynı zamanda hemen hemen ağrısızdır. Hayvanınızın mutlu ve sağlıklı kliniğimizden ayrılması bizim önceliğimizdir.

Dengenin sağlanması, kas gücünde artış, iyileşmenin desteklenmesi, esneklik ve ağrının azaltılması gibi bir çok faydası vardır. Leylek Vet Veteriner Kliniği verilen fizik tedavi hizmetleri şunlardır;

Masaj terapisi: Hemen hemen her insan masajın etkisini bilir hayatında bir kere ağrı olan bir yerini masaj yaptırmıştır ve etkisinin ne kadar rahatlatıcı olduğunu deneyimlemiştir. Tam bu noktada hayvanlarda en az insanlar kadar masaja ihtiyaç duyarlar. Masaj kası gevşetmeye,, dolaşımı artırarak bölgedeki ödemin inmesine ve ağrının azaltılmasına yardımcı olabileceği gibi bedensel ve zihinsel olarak da rahatlama sağlar.

Termoterapi: Sıcak veya soğuğun uygulamasına dayalı fizik tedavi şeklidir ve hayvanlara son derece faydalı olabilir. Kaslardaki gerginliğin azaltılması ve kan dolaşımını artırarak ağrının azaltılması sağlanır.

Hareket ve esneklik tedavisi: Hasta hayvana egzersiz yaptırılırken aynı anda muayene edilip hastalık tespitine yardımcı olan tedavi şeklidir.

Pasif hareket tedavisi; Hasta sakinken yatarak veya ayakta iken yapılır, eklem hareketliliği sağlanarak zayıflamış ve gerilmiş kasların güçlenmesi sağlanır.

Aktif hareket tedavisi; Kontrollü bir egzersiz ile kasları güçlendirmek, eklem hareketliğini artırmak ve esnekliği artırmak için yapılır.

Leylek Vet Veteriner Kliniğinde hasta sahibi tam olarak yapılacaklar konusunda bilgilendirilir ve eğitilir.

Veteriner Fizik Tedavi İçeriği