Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:

Maltepe Veteriner ve Veteriner Kliniği

Veteriner hekim, çoğu hayvanın sağlığından sorumlu olan, hayvansal kökenli hastalıkların tanı ve tedavi işlemlerini gerçekleştiren, tüm bu konularda lisans mezunu olarak yasal yetki elde etmiş kişilere denilmektedir. Genellikle mesai saatleri içinde çalışan açık veteriner sayısı son derece fazladır. Mesai saatleri dışında ise acil durumlar için nöbetçi veteriner klinikler açık olmaktadır. Yeryüzünde yaşayan hayvanların sağlığı için veteriner klinikleri önemli bir yer teşkil etmektedir.

Maltepe Veteriner Kliniği

Maltepe veteriner kliniği hayvanlar ile ilgilenilerek onların hastalıklarına tanı ve tedavi sağlamak, bakımını ve beslenme işlemlerini gerçekleştirmek gibi gerekli faaliyetlerin yapıldığı mekân olarak bilinmektedir. Veteriner kliniğinde yer alan klinik danışma kısmında hayvanlar hakkındaki genel bilgiler kaydedilmektedir. Bu kısımda kliniğe gelen her hayvan için özel bir dosyalar oluşturulmaktadır. Bu dosyalardan yararlanılarak hayvanlara uygulanacak bakım ve tedavi işlemlerine karar verilmektedir. Maltepe veteriner kliniği içerisinde farklı tür hayvanlara göre mama, mama kabı ve tasma tarzı aksesuarların satılma işlemi de gerçekleşmektedir.

Veteriner kliniği ‘nde aşı zamanları gelmiş olan hayvanların herhangi bir hastalığa yakalanmamaları için aşılar uygulanmaktadır. Hayvanlar dikkatlice muayene edilerek, hayvanlarda yer alan organların fonksiyonları Maltepe en iyi veteriner kliniğinde incelenmektedir. Ayrıca hayvanlarda bulunan kulak ve göz gibi organların muayenelerinin de yapılması gerekmektedir. Hayvanlara yapılan bu uygulamalar sonucunda herhangi bir sağlık sorunu bulgusuna rastlanması durumunda derhal tedaviye başlanmaktadır. Tedavinin hijyenik koşullarda yapılması önemli olmaktadır. Veteriner kliniklerinin hayvandan insana geçebilecek hastalıkları durdurmasından dolayı insan sağlığı üzerine de olumlu etkileri olmaktadır.

Veteriner Kliniğinde Hayvanlara Yapılan Uygulamalar

Evcil ya da yabani hayvanların muayenesinde yapılan ilk adım hayvanın geçirmiş oldukları hastalık olup olmadığını sahipleri aracılığıyla öğrenmektedir. Bununla birlikte hasta olan hayvanın dış görünüşü yönünden normal ve anormal tavırların izlenme durumu da veteriner hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Nöbetçi veteriner hekimler tarafından muayene işlemi gerçekleştirilen canlılara anatomik ve fizyolojik tanılar konulmaktadır. Bu tanılara bakılarak tedaviye muhtaç olan hayvanların düzelmesi için çaba sarf edilecektir.

Veteriner hekimler hastalık kapmış hayvanı görmeden ve tedavi etmeden, yalnızca hayvan sahibinin verdiği bilgilerden yola çıkarak hayvanın hastalığı ile ilgili bir yoruma varamamakta ve tedavi uygulayamamaktadır. Maltepe nöbetçi veteriner dostlarınız ne zaman hastalanırsa hastalansın 7/24 açık kliniği ve veteriner hekimleri ile daima yanınızda olmaktadır. Hasta hayvan üzerinde muayene uygulayan hekim, ilk aşama olan anamnez alırken devamında hangi muayene yöntemleri ile devam edeceğine karar vermektedir. İhtiyaç anında hastalık ve canlının anatomisi ile ilgili olan bilgilerini gözden geçirmekte ve bunun yanı sıra en uygun olan tedavi seçeneklerinin belirlenmesi için farklı kaynaklardan araştırmalar yapmaktadır.

Hayvanların sadece lokal muayenesi değil tüm vücudun muayenesi yapılmaktadır. Hasta durumda olan hayvanı muayene eden veteriner hekim farklı yöntemlerde muayeneler gerçekleştirmektedir. Bu muayene yöntemleri arasında; asıl muayene olan yöntemler ve yardımcı muayene olan yöntemler yer almaktadır. Asıl muayene olan yöntemlerde veteriner hekim, genel olarak fiziksel algılama yolu ile hayvanı muayene etmektedir. Yani; görme, işitme, dokunma, koklama duyularını kullanmaktadır. Yardımcı muayene olan yöntemlere ise, asıl muayene yöntemlerinin yetmediği durumlarda başvurulmaktadır. Acil veteriner ihtiyaçlarınız için irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maltepe Veteriner ve Veteriner Kliniği İçeriği