Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:

Kedim Nasıl Kilo Alır?

Evcil hayvanlar için birçok sorun, sahipleri tarafından merak edilmekte ve endişeyle karşılanmaktadır. Kediler için de durum aynıdır. Kedilerle ilgili genelde şişman olduklarına yönelik şikâyet gelse de kedim nasıl kilo alır sorusuna cevap arayan da oldukça fazla kişi vardır. Kedilerde kısmen genetik faktörleri gereği zayıflık görülse de kimilerinde de sağlık problemlerinden dolayı zayıflık görülebilir. Bu durum ise kedi sahiplerini oldukça endişelendiren bir durumdur. Özellikle bu zayıflık giderek artıyorsa endişe edilecek bir sağlık sorunu olduğu anlamına gelebilir.

Kedilere kilo verdirmeye çalışmak zor olsa da kilo aldırmak da oldukça zor olabilir. Her ne kadar kilo almanın vermek kadar zor olmadığını düşünenler olsa da aslında her ikisi de metabolizma ve diğer sağlık sorunlarından kaynaklı sebepler içerebilir. 

Kedim nasıl kilo alır sorusuna cevap bulmak için önce kedim neden zayıf sorusunun cevabını bulmak gerekir. Çünkü bulunan sebep, bir tedaviyi gerektirebileceği gibi başka destekleri ya da yöntemleri de içerebilir. 

Ayrıca kedilere kilo aldırırken belirli bir seviyeye getirdikten sonra koruma ve bunu durdurma da önemlidir. Aksi takdirde kedilerin kilo alması sağlanırken zamanla obezite sorununun yaşanması istenen bir durum değildir.

Kedi Kilo Aldırıcı Mama

Kedilerinde kilo problemi olarak bilinen zayıflık da birçok yöntemle giderilebilir. Eğer kedinizde herhangi bir sağlık sorunu olmadığını düşünüyorsanız, işe ilk önce doğru mama tercih ederek başlayın. Kediler, sevmedikleri mamaları tüketmekten kaçınır. 

Aynı zamanda protein ve vitamin ihtiyacını karşılayabilecek mamaların tercih edilmesi gerekir. Kedim nasıl kilo alır diyorsanız öncelikle mama seçimini doğru yapmanız gerekir. Çünkü özellikle bu tarz durumlar için kediler için kilo aldırıcı mama seçenekleri mevcuttur.

Kedi sahipleri, patili dostlarının zayıf olmalarını istemez. Bunun sebebi, normalin altında kiloya sahip olan kedilerin öncelikle bağışıklıklarının düşük olması ve beraberinde hastalık kapma ihtimallerinin daha yüksek olması tehlike içeren bir durumdur. 

Bu yüzden insanların kedilerin normal kiloda olmasını isteme sebeplerinden en yaygın olanı budur. Bu sayede kediler parazit gibi hastalık ve enfeksiyonlara karşı daha dirençli olabilir. Bu yüzden kedilerin kilo almalarını sağlamak isteyen kedi sahipleri doğru içeriğe sahip olan özel içerikli kedi kilo aldırıcı mama seçeneklerini tercih etmelidir. 

Kedi kilo aldırıcı mamaları veteriner kliniklerinden temin edebilir, bunun için bizim kliniğimizi de ziyaret edebilirsiniz. Bu mamaları kedilerin yaş ve kilosuna göre doğru ölçüde vermeleri gerekir. Kedim nasıl kilo alır diyenlerin ilk deneyecekleri bu yöntem olmalıdır.

Kedi Kilo Aldırıcı Vitamin

Klinik olarak kedi sahiplerinden en çok duyduğumuz sorulardan biri de kedim nasıl kilo alır sorusudur. İnsanlar kedilerinin kilolarının normal olmasını ister. Zayıf kedilerde bir sorun olduğunu düşünerek onlara kilo aldırmaya çalışır. Bunun ilk sebebi ise kedilerin zayıfken çok bakımsız, cansız ve mutsuz bir görünüm içermesidir. Hele adeta kemikleri sayılan kediler, insanlarda hastalıklı gibi bir izlenim bırakabilir.

Bu tarz kedileri olanlar, kedi kilo aldıran vitamin seçeneklerinden tercih edebilir. Bu vitaminler kedilere düzenli olarak verildiğinde kilolarında zamanla artış ve normale dönüş gözlemlenebilir. Bu vitaminleri de kedilerin sağlığı için veteriner hekimler gözetiminde almak daha doğru olacaktır. 

Kediler için kilo aldırıcı vitamin alan kedi sahiplerinin büyük çoğunluğu, kedilerinin bu sayede istedikleri kiloya ulaştıklarını ve normal bir görünüme sahip olduklarını belirtir. Kedim nasıl kilo alır sorusuna destek alabilmek için Leylek Veteriner Kliniğimize de gelebilirsiniz.

Yavru Kedi Nasıl Kilo Alır?

İnsanlar, sevimli dostlarının kilo almasını isterler. Özellikle yavru kedilerin ne kadar kilo alırlarsa o kadar sağlıklı oldukları ve o kadar iyi gelişeceklerine inanırlar. Kedim nasıl kilo alır merak edenler olduğu kadar yavru kedi nasıl kilo alır sorusunun cevabını merak edenler de oldukça fazladır.

Henüz yavru olan kediler için de kedim nasıl kilo alır sorusunun cevabını arayanlar vardır. Yavru kedilerin kilo alması için doğru mama seçimi ve doğru ölçüde besleme önemlidir. Eğer olması gerekenden daha az mama verirseniz kedileriniz kilo almadığı gibi kilo da kaybeder. 

Yavru kedime nasıl kilo aldırırım diyerek bunu merak ediyorsanız kedilerinizi doğru şekilde beslemeniz gerekir. Kedileriniz verilen mamanın tadını sevmezse de onu yemez ve bu da kilo kaybına sebep olabilir. İçerikleri açısından kedilerinizin damak tadına uygun mamalar almalı ve mama markası ve içeriğini çok fazla değiştirmemelisiniz.

Zayıf Kedi Nasıl Kilo Alır?

Kedisi zayıf olanlar, bir an önce kedilerinin kilo almasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmalarını isterler. Zayıf kedi nasıl kilo alır sorusu, kedim nasıl zayıflar sorusu kadar sık sorulmaktadır. Zayıf kedilerin kilo alması için özel mama ve vitaminler kullanılabilir. Kedilerin kilo almaları için daha yüksek kalorili mamalar tüketmesi gerekir. 

Kedim nasıl kilo alır sorusuna bir diğer ipucu ise kedilerin konserve mamaları daha çok sevmesinden dolayı bu mamalarla beslenmeleri olabilir. Kediler bu sayede daha severek yediği mamalar sayesinde kilo alabilir.

Kedinizde normalin çok üzerinde zayıf olduğunu düşünüyorsanız mutlaka kliniğimize gelerek kedinizi göstermenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda eğer kediniz yapısı gereği bazı kalorili mama ve vitaminleri sevmiyorsa, içerisine sevdiği yiyeceklerden katarak koku ve lezzet olarak daha cazip hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Kedim nasıl kilo alır sorusuna cevap ararken sizin de kontrollü olmanız ve bunun için kedilerde baskı oluşturmamanız gerekir. Aksi takdirde kediniz tamamen içe kapanarak hiç yemek yemeyebilir ve bu şekilde tepkiler vererek sağlıklarını daha fazla bozabilirler.

Kedi Nasıl Şişmanlatılır?

Kedinizin kilo almasını sağlamak için öncelikle sağlık sorunu olmadığından emin olmalısınız. Kedim nasıl kilo alır sorusuna cevap almak için öncelikle kedinizin normal kilonun altında olmadığından emin olmalısınız. 

Eğer normal kiloda olan bir kediyi, sırf siz daha şişman seviyorsunuz diye kilo aldırırsanız bu ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Kedileriniz eğer sağlıklıysa ve kedilerinizin kilosu gerçekten normal seviyenin altındaysa yapmanız gereken yalnızca öğün sayısını arttırmaktır. Gerekirse mamasını da kilo aldıracak şekilde değiştirebilirsiniz.

Kedi nasıl şişmanlatılır sorusuna cevap arayanlar kedilerinin mama bölgelerini de kontrol etmelidir. Çünkü eğer mamaları onları tedirgin eden bir yerdeyse, aç kalsalar bile o mamayı yememeyi tercih ederler. Bu durumda radyasyon, yüksek ses ya da başka bir köpek gibi tehlikeli alanlar içeriyorsa, kedilerin mama bölgelerini daha güvenli bir alana taşımalısınız.Kediler kuru mama yerine yaş mama tercih eder. Bu yüzden yaş mamalarla öğünlerini arttırmak ciddi derece kilolarında fark olmasına sebep olabilir. Kedi nasıl kilo alır diye kaygılanan sevimli dostların sahipleri, kedilerinin kilo almalarını geniş bir zamana yaymalıdır. Kediler bir anda istenen kiloya ulaşsa bile bu çok kısa sürede olduysa kedilerinizin sağlıkları için tehlikeli olur. Bu yüzden kedilerin geniş bir zamanda belirli miktarlarda kilo almaları daha sağlıklı olacaktır. Kedilerinizin kilo problemleri ve mama ile vitamin destekleri konusunda her türlü bilgi ve destek için Leylek Veteriner Kliniğimize gelebilir ya da iletişim numaralarımızdan ulaşarak gereken bilgiyi alabilirsiniz.

Faydalı Linkler:

Kedim Nasıl Kilo Alır? İçeriği