Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:

Kedi Ameliyatları

Sıcacık ve samimi bir evcil dostunuz olması için evinizde bir kedi bulunması, size bir aile üyesi daha kazandıracaktır. Ailenizin yeni üyesinin sizinle birlikte sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşaması için de sağlık durumunu her zaman takip etmeniz gerekecektir. Beslenmesinden aşılarına ve uykusundan günlük oyun dozuna kadar her şeye önem vermeniz gerekir. Yine bu önemli ayrıntılar içerisinde gereğinde ihtiyaç duyulabilecek kedi ameliyatları dahi yer alacaktır.

Kedilerinizin karşılaştığı birçok farklı hastalık ya da yaralanma gibi durumlarda kliniğimize ulaştığınızda, veteriner hekimlerimiz ameliyat uygulanması gerektiğini önerebilir. Bu durum sizin için zor ve korkutucu olması ile birlikte aynı zamanda da maliyetli olarak da kabul edilebilir. Ancak deneyimli veteriner hekimler kedi ameliyatları konusunda özellikle cerrahi tecrübeleri ile birçok sağlık probleminin güven içerisinde çözülmesini sağlayabilirler.

Kedi ameliyatları noktasında fiyat bağlamında da her zaman belirli bir tarife üzerinden hareket edilir. Günümüzde cerrahi operasyon hizmetleri sağlanması için her veteriner kliniği, bulunduğu ilin veteriner hekimler odası tarafından belirlenmiş tarifeler üzerinden hareket eder. Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak üyesi bulunduğumuz İstanbul Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenmiş ameliyat fiyatları tarifesini baz alıyoruz.

Tarifede belirlenen fiyatlar operasyonlar için başlangıç fiyatını ifade ederken, öncelikle veteriner hekimlerimiz tarafından bir muayene yapılması gerekir. Bu muayeneler sayesinde operasyon için başlangıçtan itibaren kullanılacak ek ilaçlar ve tüm sarf malzemeleri gibi faktörler tespit edilerek, son operasyon fiyatları ortaya çıkarılır. Genellikle kedi ameliyatları konusunda akla gelebilecek tüm cerrahi operasyonlarda benzer bir şekilde fiyat belirlemeleri sağlanmaktadır.

Kedinizin farklı sağlık problemleri nedeniyle ameliyat ihtiyacı ile karşılaşmasının altında da birçok faktör yer alabilir. Özellikle veteriner hekimlerimizin ilk muayenesinde bazen ameliyatsız bir şekilde iyileşme mümkün olduğu da belirlenebilir. Ancak durumun ciddiyetine göre bazen kısırlaştırma, bazen yaralanmaların tedavi edilmesi, tümörler, ortopedik sorunlar, mesane taşları veya kesiklerde kedi ameliyatları ihtiyacı ortaya çıkabilir.

Kedi Kısırlaştırma Ameliyatı

Günümüzde kedi ameliyatları içerisinde en fazla talep edilen operasyonlardan birisi kısırlaştırma operasyonudur. Bu operasyon dişi kediler ve erkek kediler için ayrı ayrı yöntemler ile gerçekleştirilirken, genellikle dişi kedilerde daha kapsamlı bir işlem gerekir. Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak gerçekleştirdiğimiz kedi kısırlaştırma ameliyatı konusunda çok daha detaylı bir bilgiye link üzerinden ulaşmanız da mümkündür.

Özellikle kedinizin sağlıklı bir şekilde bilhassa kızgınlaştığı dönemleri daha rahat atlatabilmesi ve hayatını daha huzurlu sürdürmesi için kedi kısırlaştırma ameliyatı büyük bir fayda sağlar. Kısırlaştırma operasyonlarında dişi kedilerde rahim tek başına çıkarılarak, aynı zamanda her iki yumurtalığın çıkarılması ile hamile kalma ihtimali ortadan kaldırılır. Erkek kedilerde kısırlaştırma yapılması açısından da kastrasyon adı verilen operasyon ile her iki testis çıkarılır.

Kedi Rahim İltihabı

Pyometra olarak da adlandırılan kedi rahim iltihabı problemi, özellikle rahim ile ilgili bir durum olması nedeni ile dişi kediler ile alakalı bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığı yaşayan dişi kedilerde rahim duvarlarında kalınlaşma görülürken, aynı zamanda rahimin iç bölümüne doğru enfeksiyon nedeni ile bir sıvı toplanması durumu yaşanır. Dişi kedi karakterize bir şekilde oluşan bu tehlikeli hastalık, çok bariz belirtiler vermediği için kedi sahipleri tarafından da çok zor bir şekilde fark edilebilir.

Kedi rahim iltihabı dişi kedilerin kızgınlık dönemine girmesinden sonra 2 ila 5 hafta içerisinde görülebilir. Çünkü bu dönemde rahim gebeliğe hazır bir hale gelirken ortaya çıkan yüksek östrojen ve progesteron seviyeleri nedeni ile rahim enfeksiyon ile karşılaşabilir. Özellikle açık rahim ağzından yerleşen bakteriler bu enfeksiyonlara neden olurken, açık veya kapalı türlerde de belirtiler değişebilir. Açık türde açık rahim ağzından dışarıya sızan iltihaplı sıvı görülürken, kapalı türde ise rahimde şişlik ile karşılaşılır.

Rahim iltihabı problemlerinde kesin bir çözüm olarak günümüzde kedi pyometra ameliyatı uygulanmaktadır. Bu cerrahi operasyon enfekte olmuş rahimin alınması ve bununla birlikte yumurtalıkların da alınması işlemidir. Temel olarak da operasyon bu yapısı ile birlikte kedi kısırlaştırma ameliyatı ile benzer şekilde gerçekleştirilir. Fakat kısırlaştırmaya göre daha komplike bir operasyon yapısı yer alırken, daha zorlaşan operasyonda ameliyat fiyatlarında da artış gibi bir durum ile karşılaşılabilir.

Kedi Böbrek Taşı Ameliyatı

Yüksek kolesterol, yüksek tansiyon veya düzensiz beslenme gibi birçok farklı neden ile insan metabolizmasında görülen böbrek taşları kedi metabolizmasında da görülebilecek bir problemdir. Genellikle mesanede birikmiş olan bu taşlar sonrasında idrar yolunda tıkanıklık görülürken, çoğu zaman kedi böbrek taşı ameliyatı gibi bir çözüm yolu tavsiye edilmektedir. 

Genellikle böbrek taşlarına neden olan faktörler altında kedinizin beslenme düzeni başlıca bir neden olarak yer alabilir. Mesanede biriken bu taşlar kedinizin hayatını riske edebileceği için veteriner hekimlerimiz sorunu nihai şekilde çözebilmek açısından kedi böbrek taşı ameliyatı uygulamayı tercih edebilir. Yüksek ateş, karın ağrıları ve kanlı idrar gibi problemler ile görülen bu rahatsızlık sonrasında dikkatli bir cerrahi operasyon ile çözüm sağlanır.

Kedi Kırık Ameliyatı

Yüksek bir noktadan düşme, trafik kazası, travmatik olaylar gibi birçok problem sonrasında kedinizin bacak, kalça, çene veya sırt gibi birçok bölgesinde kırıklar ve yoğun ağrı problemleri görülebilir. Bu tip problemlerde sonradan kalıcı ağrılar ve ortopedik bozukluklar ile karşılaşılmaması için kedi kırık ameliyatı uygulamaları gerçekleştirilir.

Elbette memeli canlılar sınıfında bulunan kedilerde de tıpkı insanlar gibi bir iskelet yapısı bulunmaktadır. Kemik parçalarının birleşimi ile oluşan bu iskelet yapısında düşmeler, çarpmalar veya hatalar kemik kırılmaları ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tip sorunlarda genellikle ilk etapta kırık olduğu anlaşılmasa da bacak veya kalça gibi bölgelerde oluşan iltihaplar ya da enfeksiyonlar kırığın şiddetli bir duruma geldiğini ve sorun oluşabileceğini gösterdiği için ameliyat ile çözüm sağlanması gerekebilir.

Kedi Bacak Kırığı Ameliyatı

Bacak kırıkları gibi problemler ile kliniğimize ulaştığınızda, veteriner hekimlerimiz ilk işlem olarak fiziki muayene arkasından röntgen gibi görüntüleme teknikleri ile teşhis gerçekleştirecektir. Bacakta kırığın bulunduğu noktanın yeri, kırık tipi ve ne kadar şiddetli olduğu tespit edildikten sonra tedavi için kedi bacak kırığı ameliyatı gerçekleştirilmesi gerekebilir.

Kırık bacaklarda gerçekleştirilen ameliyat aslında kemiklerin doğru bir şekilde hizalanması ve sonrasında da sabitlenme gerçekleştirilmesi işlemidir. Genel anestezi ile gerçekleştirilen bu ameliyatlarda kırığın özelliğine bağlı değişen yöntemler kullanılabileceği gibi ameliyat sonrasında da önerilen bakım koşullarına çok yüksek özen göstermek gerekir.

Kedilerde Kalça Kırığı Ameliyatı

Kalça bölgesinde pelvis ve kalça eklemi üzerinde görülen kırıklar özellikle evcilik kedilerde yüksekten düşme ya da yabancı bir cismin sert bir şekilde çarpması ile görülebilen problemlerdir. Kazalar veya bu tip darbeler sonrasında oluşan kalça kırığı kedinizde dokunulduğu takdirde çok yüksek bir acı oluşturabilir. Çoğu zaman yüksek sesle miyavlama tepkisi gösterirken, kedilerde kalça kırığı ameliyatı gerekebilir. 

Parçalı kemik kırığı, kemikte çatlak, bir bölümde kırılma veya tamamen kırılma gibi birçok farklı çeşit ile kedi kalça kırığı görülebilir. Özellikle açık kırık şeklinde görülen kırıklarda organlara da zarar verebileceği için kedi kalça kırığı ameliyatı ihtiyacı görülür. Ameliyat kedinizin yaşına, cinsine, kırığın yapısına, genel sağlık durumuna ve bağışıklık sistemine bağlı bir şekilde belirlenen yöntemler ile gerçekleştirilir.

Kedi Çene Kırığı

Genellikle darbe türü travmalar sonrasında ortaya çıkan çene kırığında iştah kapanması, ağzın açık kalması, salya akıntıları ve ağızdan kan gelmesi gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu tip belirtiler sonrasında kırığın çeşidine bağlı olarak belirlenen yöntem ile kedi çene kırığı için cerrahi operasyon gerçekleştirilmesi ihtiyacı bulunabilir. Özellikle parçalı kırıklarda ve mandibula kırıkları olarak adlandırılan alt çene kemiği kırıklarında cerrahi operasyon gerekebilir.

Kedi Tümör Ameliyatı

Kedilerde tümör ve kanser gibi problemler ile karşılaşma ihtimali düşük olsa da nadiren cerrahi operasyon ile alınması gereken büyüyen tümörler ile karşılaşılabilir. Bazen iyi huylu bazen kötü huylu olabilecek bu tümörlerde, kanser riski ile karşılaşma ihtimali yer alabileceği için veteriner hekimlerimiz çok detaylı bir muayene gerçekleştirir. Tümörün ilerlemesini, kansere dönüşmesini ya da hayati risk oluşturmasını engellemek için de kedi tümör ameliyatı uygulanması gerekebilir.

Genellikle kanser teşhisi koyulmuş kedilerde tedavi ilk aşamada ilaç uygulamaları ve farklı prosedürler ile ilerleyebilir. Sonraki aşamada tümör çıkarma ameliyatı ile birlikte iyileşme sürecine geçilirken, tümörün bulunduğu nokta, çeşidi veya yapısı ameliyatı ve birçok farklı kriteri değiştirebilir. 

Özellikle kedi tümör ameliyatı fiyatı ilk noktada belirttiğimiz şekilde veteriner hekimler odası fiyatları üzerinden baz alınarak belirlenir. Bu başlangıç fiyatı üzerine birçok ameliyat çeşidinde olduğu gibi kullanılacak ek ilaçlar, sarf malzemeleri ve iyileşme süreci gibi ayrıntılar son rakamların ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Kedi Bağırsak Ameliyatı

Kedilerde bağırsaklarda görülen en büyük problemlerden birisi beslenme ve oyunlar sırasında karşılaşılan yabancı cisimlerin yutulması gibi problemlerdir. Bu gibi durumlarda gastrointestinal sorunlar ile karşılaşılabileceği için yabancı cisim nedeni ile yaşanan tıkanmaların çözülmesi ve bağırsağın temizlenmesi gerekir. Uygulanacak kedi bağırsak ameliyatı genellikle tıbbi tedavinin yetersiz olduğu durumlarda tercih edilir.

Sadece yabancı cisimler değil farklı sağlık problemleri ve beslenme alışkanlıklarındaki problemler nedeni ile de kedilerde bağırsak tıkanıklığı ile karşılaşma ihtimali yer almaktadır. Bazen yutulan tüy yumakları bazen gastrointestinal sistemdeki iltihaplar bu tıkanıklığa neden olabilir. Kliniğimizde veteriner hekimlerimiz gerçekleştirilen ilk muayene ile sorunu tespit ettikten sonra yine tarife üzerinden belirlenen kedi bağırsak ameliyatı fiyatı üzerinden nihai rakamlar ile operasyon gerçekleştirebilir. Operasyonlarda karşılaşılan sorunun yapısı, kullanılan yöntemler ve ameliyat ihtiyaçları fiyatlarda değişiklik yaşanmasını sağlayabilir.

Kedi Fıtık Ameliyatı

Ağrılı bir dönem ile karşılaşmalarına neden olan fıtık, kedilerde hareket zorluğu ve tedavi edilmediğinde felç gibi problemlere de neden olabilir. Çok hareketli ve aktif bir yapıya sahip olan kedilerde fıtık problemi diyafram ve karın bölgesinde görülebilir. Nörolojik ve ortopedik muayene sonrasında da kedi fıtık ameliyatı kararı verilmesi gerekebilir.

Göbek, kasık, uyluk veya diyafram gibi noktalarda görülen fıtıklarda kedinizin ağrılardan kurtulması ve yaşamını rahatlıkla sürdürmesi için gerçekleştirilen ameliyatlarda bölgedeki fıtığın alınması sağlanır. Yine bu ameliyatlarda da fıtığın bulunduğu nokta, kedinizin cinsi, yaşı, sağlık problemleri ve uygulanan işlemin detaylarına bağlı kedi fıtık ameliyatı fiyatı tarife üzerinden eklentiler ile son rakama ulaşmaktadır.

Kedi Açık Yara Tedavisi

Kesikler, yırtıklar ve buna bağlı kanama gibi durumlar sonrasında kedilerde ortaya çıkabilecek açık yaralarda da bir nevi cerrahi operasyon ile tedavi gerçekleştirilebilir. Oyunlar sırasında yaşanan durumlar ya da sıyrıklar nedeni ile oluşabilecek yaralar enfeksiyon kapabilecek noktalar olduğu için önlem alabilmek açısından kedi açık yara tedavisi dikiş gibi işlemler nedeni ile bir cerrahi onarım olarak uygulanır.

Kedi Entropion Ameliyatı

Entropion; kedinizin her iki gözünde veya tek bir gözünde görülebilecek ve göz kapaklarının kısmen ya da tamamen tersine çevrilmesi problemidir. Kornea üzerinde travma oluşturabilecek bu probleme karşı cerrahi çözüm olarak kedi entropion ameliyatı uygulanır. Vakanın hafif veya ağır olmasına göre yapılan işlemin kapasitesi ve zorluğu da değişiklik gösterebilir.

Kedi Ameliyatları’nda Leylek Vet Veteriner Kliniği’ni Tercih Edin!

Sağlık açısından riski oluşturabilecek, kalıcı etkiler ortaya çıkarabilecek ve kedinizin yaşam konforunu bozabilecek birçok sağlık probleminde cerrahi operasyonlar temel çözümler olarak kabul edilir. Her yıl düzenlenen fiyat tarifeleri ve kullanılan son yöntemler ile uygulanan kedi ameliyatları günümüzde çok güvenilir ve nihai çözümler sağlamaktadır.Kliniğimizde deneyimli veteriner hekimlerimizin sağladığı güvence ve ameliyat sonrası bakım gibi birçok fırsat değerlendirilebilir. Sayılan birçok değişen problem için güvence ve tecrübe açısından Kedi Ameliyatları’nda Leylek Vet Veteriner Kliniği’ni Tercih Edin!

Faydalı Linkler:

Kedi Ameliyatları İçeriği