Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:

Kedi Check Up

Evcil hayvanınıza duyduğunuz sevgiyi belli etmenin en kolay yollarından biri de onun sağlığına dikkat etmektir. Evcil hayvanlar insanlara göre daha hızlı yaşlandıkları için veteriner kontrollerine önem verilmesi gerekir. Kedi check up bu noktada devreye girer. Check up uygulaması ile kedi dostlarımızın sağlığı teşvik edilir. Kedi check up İstanbul arayışında iseniz Leylek Vet Veteriner kliniğimize uğrayabilirsiniz.

Kedi Check Up Nedir?

Kedi sahipleri tarafından kedi check up nedir sorusunun yanıtı sıklıkla araştırılır. Kedi check up, önleme odaklı yerine getirilen ve periyodik olarak gerçekleştirilen bir konsültasyondur. İnsanlar gibi kedilerin de sağlık durumlarını ve günlük alışkanlıklarını değerlendirmek amacı ile senelik kontrollerin yerine getirilmesi gerekir. Düzenli veteriner muayenesi, kedi dostunuzda bazı rahatsızlıkların önlenmesine ve olası sağlık problemlerinin erken teşhis edilmesine yardımcı olur. Diğer yandan da tedavi şansını artırır. Kedi check up sayesinde kedinin yaşamı ve sağlığı desteklenir.

Kedi check up sırasında veteriner, kedinizi derinlemesine muayene eder ve çeşitli testler ve tetkikler gerçekleştirir. Bir hastalığa işaret eden belirtileri ya da davranış değişimlerini anlamak için sizinle iletişim kurar. Bu yüzden de check up işlemlerinde kedinizle ilgili tüm bilgileri veterinere iletmeli, aklınıza takılan soruları sormalısınız. Evcil hayvan konuşamadığı için onun sağlığı, bir sözcü ve gözlemci olarak size bağlıdır.

Kedi check up sırasında tartılır, hayvanın ağzı, dişleri, burnu, kuyruğu ve iç organları derinlemesine incelenir. Öte yandan kedilerin ateşi ölçülür ve kalp atışları da sayılır. Veteriner, olası bir problemin varlığında daha özel testler isteyebilir. Bazı testler ise rutindir. Kedinin muayenesi sırasında herhangi bir anormallik olmasa bile bu testler istenir.

Check up, gizli ve çeşitli belirtilere sahip olan pek çok hastalığın ortaya çıkmasına olanak tanır. Hayvanların ağrıları, iştahta azalma, vücut sıcaklığı değişimi veya halsizlik halleri gibi gelişmeler, bazı rahatsızlıkların habercisi kabul edilir. Özellikle de ciddi rahatsızlıkların erken tanısı söz konusu olduğunda check up işlemleri, büyük önem taşıyan uygulamalardır.

Hayvanların çeşitli rahatsızlıklarında nöbetçi veteriner kliniğinde gerçekleştirilen bazı fiziksel muayeneler yeterli olmayabilir. Bu yüzden de check up esnasında yapılan laboratuvar testleri ve diğer taramalı ileri düzey testler, hayvanların sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olur.

Kedi check up işlemleri sırasında çeşitli taramalar, EKG, ultrasonografi, röntgen, dışkı muayenesi, idrar muayenesi, kanın biyokimyasal analizi, tam kan sayımı gibi pek çok farklı uygulama yerine getirilir. Diğer yandan check up taramalarında gerekli hallerde potasyum testi, sodyum testi, kolesterol testi, transferaz taraması, alkalen fosfataz testi, bilirubin taraması, total protein testi, kalsiyum testi, kreatinin testi, kan üre nitrojen testi, kan şekeri testi gibi bazı taramalar da yapılır.

Kedilerde check up, daha önce rahatsızlık geçiren hayvanlar için de faydalı bir uygulama olarak kabul edilir. Daha önce idrar yollarında taş sorunu yaşayan kedilerin iyileştikten sonra da kontrollerinin yapılması çok önemlidir. Bu tip benzer rahatsızlıkları yaşayan kedilerin check up kontrollerinin gerçekleştirilmesi daha da önemli olmaktadır.

Bunların haricinde kedilerin gövdelerinde meydana gelen gizli yumru benzeri kitlelerin, kanser gibi bazı ciddi komplikasyonlara neden olabileceği durumlarda da check up’ın önemi bir hayli büyüktür. Bu nedenle özellikle de kedilerde altı yaş sonrasında ortaya çıkan metabolik hastalıklar, kanser ve kalp rahatsızlıklarını erken dönemde teşhis etmek için düzenli check up uygulaması tercih edilmelidir.

Kedi Check Up Fiyatları

Birçok kedi sahibi kedi check up fiyatları hakkında bilgi almak ister. Öncelikle fiyatlar, kedinin yaşına ve yapılacak olan işlemlere göre değişir. Bazı durumlarda genel check up işlemleri haricinde farklı testlere de gereksinim duyulabilir. Bunun sonucunda da ödemeniz gereken miktar artış gösterebilir. Leylek Vet Veteriner kliniğimizde bütçe dostu fiyatlar ile check up hizmeti vermekteyiz. Fiyatlar ve diğer detaylar hakkında bilgi edinmek için iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Evcil kediler ailenizin önemli bir üyesidir. Onları kimi zaman bebeklikten ileri yaşlara kadar sahiplenmek mümkündür. Kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için yaşına göre senede bir ya da altı ayda bir check up yapılması tavsiye edilir. Evcil hayvan sahipleri, kedileri hastalandıklarında, kedinin aşı zamanı geldiğinde, rutin kontroller için ya da bakım gereksinimi için hayvanı veteriner kliniklerine getirirler. Fakat senede bir ya da birkaç kez yapılan check up işlemlerinin de aksatılmaması önerilir. Geniş kapsamlı bir muayene olarak lanse edilen check up sayesinde kedinin sağlığı hakkında derinlemesine bilgi edinmek mümkündür. Olası bir hastalık durumunda erken teşhis ve tedavi, check up sayesinde söz konusu olabilir.

Leylek Veteriner’de Kedi Check Up

Evde beslenen kedilere senede en az bir kez olmak üzere check up yapılması, hayvanların sağlıklı bir yaşam sürmeleri bakımından çok önemlidir. Check up, hayvanın yaşamsal fonksiyonlarının yolunda olup olmadığını bilmek için iyi bir yöntemdir. Bu uygulama, senede bir veya birkaç defa yapılması gereken tüm sağlık muayenelerini, kan sayımlarını ve organların durumlarını kontrol etmeyi içerir. Leylek Veteriner’de kedi check up hizmeti vermekteyiz. Kedinizin sağlığı hakkında bilgi sahibi olmak, olası hastalıkların teşhisini ve tedavisini sağlamak için siz de Leylek Vet Veteriner hekimlerinden destek alabilirsiniz. Alanında profesyonel ve deneyimli Leylek Vet Veteriner Kliniği kadrosu ile kedinizin ihtiyaç duyduğu check up işlemleri kusursuz şekilde yerine getirilir.

En iyi kedi check up hizmeti için sizleri kliniğimize davet ediyoruz!

Faydalı Linkler:

Kedi Check Up İçeriği