Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
kedi diş çekimi

Kedi Diş Çekimi

Dişler, sevimli dostlarımız kedilerin günlük hayattaki sağlıklı beslenmesi, solunum ve vücut sağlığı için en önemli vücut kısımlarıdır. Bu nedenle tıpkı insanlar gibi kedilerde de diş sağlığının korunması ve karşılaşılan diş problemlerinde ivedi müdahale ile çözüm elde edilmesi gerekir. Bu nedenle kliniğimizde evcil dostlarımız için verilen diş sağlığı hizmetleri arasında kedi diş çekimi operasyonlarımız da bulunmaktadır. 

Kedilerin dişlerinin çekilmesi birçok farklı koşul ve ihtiyaç nedeni ile uygulanması gereken bir tıbbi müdahaledir. Çünkü bazen beslenme koşulları, bazen ilerleyen yaş ve bazen de beklenmedik kazalar gibi sonuçlar dişlerde bozulmalara neden olabilmektedir. Genel olarak kedi diş çekimi ihtiyacı duyulan problemler arasında ise sayılabilecek durumlar şunlardır: 

  • Eğer bir dişte kök kanal tedavisi uygulanmışsa ve başarısız tedavi sonucunda enfeksiyon oluşmuşsa bu durumun ardından dişin çekilmesi gerekir. 
  • Yanlış pozisyonda çıkmış ve ağrı oluşturabilen sıkışmış dişlerde de çekme işlemi yapılabilir. 
  • Ortodontik diş tedavisi için diş çekme ihtiyacı bulunabilir. 
  • En standart noktada dişlerde ortaya çıkan çürükler sonrasında diş çekimi ihtiyacı görülür. 
  • Diş eti hastalıkları ve bununla beraber görülen kemik ya da doku zararlarında da diş çekimi yapılabilir. 
  • Doğal koşullarla yani yaşlanma ya da hastalıklar ile dişlerde bir dökülme bulunuyorsa da diş çekilme ihtiyacı ortaya çıkabilir. 

Kedi Diş Çekimi Fiyat Bilgilendirmesi

Kedilerde sayılan şekilde birçok faktör ve ihtiyaç nedeni ile diş çekimi işlemi yapılması mümkün olurken, kliniğimizde çok rahat ve hijyenik bir ortamda deneyimli veteriner hekimlerimiz ile sağlıklı uygulamalar sağlanmaktadır. Veteriner hekim tarafından gerçekleştirilen diş çekimlerinde öncelikle genel bir muayene yapılarak birçok koşul değerlendirilir ve buna bağlı olarak da kedi diş çekimi fiyatı belirlenir. 

kedi diş çekimi

Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak bulunduğumuz il kapsamında İstanbul Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenmiş taban fiyat tarifesi üzerinden hizmet veriyoruz. Bu bağlamda yapılacak diş çekimi işlemlerinde öncelikle tüm muayene işlemlerini sağlayarak; genel sağlık durumu, diş çekimi ihtiyacının neden ortaya çıktığı ve yapılacak işlemin boyutu gibi her ayrıntıyı belirliyoruz. Sonrasında tüm bu belirlemeler ile birlikte son kedi diş çekimi ücreti rakamları ile hizmet verebiliyoruz. 

Kedi diş çekimi deneyimli veteriner hekimlerin gerçekleştirebileceği bir operasyon olarak muayene sonrasında röntgen gibi görüntüleme teknikleri ile belirlemeler gerçekleştirilir. İşlem anestezi altında sağlanırken, çekim sonrasında bazen kesim ve dikiş işlemleri ihtiyacı da bulunabilir. Diş çekimi sonrasında da bakım çok önemli bir konudur. Tüm bu profesyonel hizmet sistemi nedeni ile fiyatlandırma değişebileceği için kliniğimize telefon ile ulaşarak veya kliniğimizi ziyaret ederek daha net bir fiyatlandırma bilgisi almanız mümkün olacaktır. 

Kedi Diş Çekimi Sonrası 

Kedilerde birçok sağlık problemi nedeni ile ihtiyaç duyulabilecek diş çekimi işlemleri sonrasında veteriner hekimlerimiz tamamen nitelikli ve pratik bir şekilde takip edebileceğiniz bir iyileşme süreci programı hazırlar. Bu program sayesinde kedi diş çekimi sonrası beslenmeden ilaç kullanımına ve dinlenmeden kontrol muayenelerine kadar her noktayı rahatlıkla takip etmeniz mümkün olacaktır. 

kedi diş çekimi

Kedi diş çekimi sonrası özellikle beslenmede daha kolay yutulabilecek ve yumuşak gıdaların hazırlanması ihtiyacı yer alır. Bu anlamda veteriner hekimlerimiz konserve mama ya da ıslatılmış kuru mama gibi önerilerde bulunabilir. Diğer bir noktada verilen antibiyotik ve ağrı kesicilerin enfeksiyonları önlemek ya da ağrıyı azaltmak için düzenli kullanılması ile birlikte günlük yeterli miktarda su tüketimine özen gösterilmesi talep edebilir. İyi bir beslenme ve ilaçların düzenli kullanımı ile birlikte de belirtilen tarihte mutlaka veteriner kontrolleri sağlanmalı ve iyileşme süreci bu sayede sorunsuz bir şekilde tamamlanmalıdır. Tüm bu başarılı süreç için ilk muayeneden son işlem adımına ve düzenli kontrollere kadar her avantaj açısından kedi diş çekimi konusunda Leylek Vet Veteriner Kliniği’mizi tercih edebilirsiniz.

Faydalı Linkler:

Kedi Diş Çekimi İçeriği