Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
köpek diş çekimi

Köpek Diş Çekimi

İnsanoğlu için en samimi ve gerçekçi dostlar arasında yer alan köpekler, bizler ile birlikte yaşadığı süre boyunca bakımına çok yüksek özen göstermemiz gereken canlılardır. Ömrümüz boyunca can yoldaşı olarak bizim ile yaşamaya devam eden bu sevimli canlılarda elbette diş problemleri ile karşılaşma ihtimali de her zaman yer alır. Hatta bu problemler ile birlikte bazı koşullarda köpek diş çekimi uygulaması gerçekleştirilmesi de gerekebilir. 

İleri cerrahi müdahale gerektiren durumlarda ise köpek diş çekimi ameliyatı yapılmaktadır.

Köpeklerin dişlerinin çekilmesi birçok farklı koşul nedeni ile ortaya çıkan bir ihtiyaçtır. Genellikle köpeklerde dişler çok sağlıklı bir yapıya sahip olurken, beslenmelerinde çok güçlü ve düzenli bir yapı elde etmelerini de sağlar. Köpeklerde yavruluk döneminde yaklaşık 4 aylık gibi bir süreçten itibaren çıkmaya başlayan dişler, 6 aya kadar düzenli bir şekilde çıkar ve süre sonunda hem keskin hem de çok sağlam dişler elde edilir. 

Yavru köpeklerde 28 yetişkin ve köpeklerde ise 42 adet diş yer alıp, ilerleyen yaş ile birlikte gelişen ve kullanıldıkça yıpranan hata çürüyen dişler ile karşılaşılabilir. Bazen istemeyen kazalar nedeni ile oluşabilen darbeler, bazen de ilerleyen yaş ile birlikte yaşanan çürümeler sonrasında da köpek diş çekimi ihtiyacı ile karşılaşılabilir. Ayrıca hem kullanım koşulları hem diş köklerindeki problemler hem ortodonti problemleri hem diş çürükleri hem de bakımsız dişler nedeni ile de dişlerin çekilmesi ihtiyacı ile karşılaşmak mümkündür. 

Köpek Diş Çekimi Fiyatları 

Genellikle köpeğinizin dişlerinde bir problem olduğunu bebeklik döneminden itibaren anlamanız daha kolay olur. Çünkü bu dönemde yavru köpekler için yapılan muayeneler ile veteriner hekimlerimiz daha kolay bir şekilde diş problemlerini tespit edebilmektedir. Büyüme süreci ve yetişkinlik sürecinde de özellikle beslenmede yaşanan sorunlar ve ağrılı süreçler dişlerde bir sorun olduğunu gösterebilir. Bu gibi durumlarda yapılan muayeneler ve ihtiyaçlara bağlı olarak kliniğimizde köpek diş çekimi fiyatları farklı düzeylerde belirlenmektedir. 

köpek diş çekimi

Diş çekimi birçok farklı neden ile ortaya çıkabilecek bir ihtiyaç olduğu için bu ihtiyacın boyutu ve yapılacak işlemin boyutu gibi birçok faktör de fiyatlandırmada önemli bir etki oluşturmaktadır. Bu konuda kliniğimiz üzerinden alacağınız diş sağlığı hizmetlerinde ve özellikle köpek diş çekimi ihtiyaçlarında fiyatlandırma için telefon ile iletişime geçerek daha detaylı bilgilendirme talep edebilirsiniz. 

Telefon iletişimi veya kliniğimize ulaşmanız sayesinde her zaman doğru ve en güncel fiyatlandırma konusunda bilgi almanız mümkündür. Çünkü bağlı bulunduğumuz İstanbul Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenmiş fiyat tarifesi üzerinden birçok farklı ihtiyaç, koşul ve uygulama boyutuna göre son rakamlar belirlenmektedir. Bu çerçevede köpeğinizin yaşından diş sağlığı durumuna veya yapılacak işlemin boyutları gibi birçok kritere göre köpek diş çekim ücreti farklılık oluşturabilir. 

Köpek Diş Çekimi Sonrası 

Veteriner hekimlerimiz köpek diş çekimi sonrası size mutlak bir şekilde beslenme, ilaç kullanımı, su tüketimi, dinlenme ve veteriner hekim kontrolü gibi noktalarda eksiksiz bir şekilde tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tavsiyeleri düzenli bir şekilde takip ettiğiniz koşulda da ilk dönemde daha yumuşak ve kolay yutulabilir gıdalar ile beslenmeyi sürdürebilirsiniz.

köpek diş çekimi

Ayrıca antibiyotik ve ağrı kesici ilaç kullanımlarını da sorunsuz sürdürebilirsiniz. Son noktada ise belirtilen tarihte veteriner hekim kontrolü ile tedavi sürecini tamamlayabilirsiniz. 

Gömülü Köpek Dişi Ameliyatı 

Köpek diş çekimi ameliyatı kapsamında köpek diş hekimliğinde verilen önemli hizmetlerden biri olan gömülü köpek dişi ameliyatı tamamen insanlarda görülen bir diş problemi için uygulanan bir cerrahi yöntem olmak ile birlikte köpeklerde gömülü köpek dişi gibi bir problem ile karşılaşılmaz. Köpek dişi kavramı nedeni ile gömülü köpek dişi problemi bir pet sağlık problemi olarak akla gelebilir. Ancak bu problem insanlar ile ilgili olduğu için gömülü köpek diş ameliyatı fiyatı gibi konularda da diş hekimliği kliniklerinden bilgi almak gerekecektir. 

Leylek Ve Veteriner Kliniği olarak köpek diş sağlığı ve köpek diş çekimi gibi birçok farklı konuda güvenilir ve gereken noktada acil hizmetler verebiliyoruz. İhtiyaç duyduğunuz her an kliniğimize kolaylıkla ulaşabilir ve güncel fiyatlandırmalar ile hizmet alabilirsiniz.

Faydalı Linkler:

Köpek Diş Çekimi İçeriği