Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
köpek ameliyatları

Köpek Ameliyatları

Köpeklerde bazı hastalıklar ve kazalar gibi sağlık problemleri ilaç ya da evde tedavi yöntemleri ile giderilemeyecek sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu tip sorunlar mutlak bir şekilde klinik gözlemi ve müdahalesi ile ve yine genellikle köpek ameliyatları sayesinde giderilebilecek türdendir. Bu amaç ile kliniğimizde kapsamlı, hijyenik ve en son modern teknolojiler ile düzenlenmiş bir cerrahi operasyon alanımız bulunmaktadır. 

Cerrahi operasyonlar günümüzde birçok farklı köpek hastalığının ortadan kaldırılması veya ortaya çıkardığı semptomların çok büyük oranda giderilmesi için uygulanır. Bu minvalde de evcil dostlarımız için güvenilir ve başarılı şekilde uygulanabilecek köpek ameliyatları çok büyük bir çeşitlilik oluşturur. Kliniğimizde uygulanabilecek köpek ameliyatları içerisinde de örnek olarak kısırlaştırma cerrahisi ile hem dişi hem erkek köpeklerde üreme yeteneğinin ortadan kaldırılması ve bazı davranış problemlerinin engellenerek huzurlu bir yaşam imkanı sağlanması bulunur.

Cerrahi operasyonlar arasında bazen kırık ve çıkıkların giderilmesi için ortopedik operasyonlar, bazen de ağız ve çene cerrahisinde dental problemlerin tedavisi ya da diş çekimi gibi ameliyatlar gerçekleştirilir. Kulak iltihapları, kulak tümörleri, bazen gözde glokom ya da katarak gibi problemler için de kulak ve göz ameliyatları ihtiyacı bulunabilir. Ayrıca köpek ameliyatları arasında mide ve bağırsak sistemlerindeki tüm problemleri giderebilecek şekilde yapılması gereken gastrointestinal ameliyatlar ya da mesane, böbrek ve idrar yolu problemleri için ürolojik ameliyatlar yer alabilir. 

Köpek Kısırlaştırma Ameliyatı 

Köpeklerde gençlik döneminin başlaması ile birlikte artık cinsel istekler ortaya çıkmaya başlarken, belirli dönemlerde kızgınlık yaşanır. Bu dönemlerde köpeklerin hem dişi hem erkeklerde ya özgür bırakılarak çiftleşmesinin sağlanması ya da bu isteğin bastırılması için tıbbi yöntemlerin uygulanması gerekir. İşte bu noktada bahsedilen tıbbi yöntem köpek kısırlaştırma ameliyatı şeklinde adlandırılır. 

köpek ameliyatları

Kısırlaştırma cerrahisi, yetişkinlik döneminde belirli aralıklarla yaşanacak kızgınlık nedeni ile ortaya çıkabilecek davranış bozukluklarını gidermek ve çiftleşme isteğini ortadan kaldırmak için gerçekleştirilir. Bu bağlamda da erkek ve dişi kediler için ayrı bir ameliyat yöntemi yer alır. Fiyatlandırmada ve işlem uzunluğu hatta tedavi süresi gibi ayrıntılarda da ameliyatlarda farklılık bulunur. 

Erkek köpek kısırlaştırma ameliyatı kastrasyon olarak adlandırılırken; sürekli çiftleşme isteğini ortadan kaldırmak için ve davranış bozukluklarını gidermek için uygulanır. Operasyon testis tümörü ve birçok farklı hastalık riskini engelleme imkanı da sağlarken, testislerin alınması ile üreme yöntemleri ortadan kaldırılır.

Yine dişi köpek kısırlaştırma ameliyatı ise ovariohisterektomi şeklinde adlandırılırken, dişi köpeklerde yumurtalıklar ile birlikte rahim operasyon yöntemi ile alınır. Bu sayede hamile kalma engellenirken, ovaryum kisti veya rahim iltihabı gibi birçok farklı problemin önüne geçilmesi mümkün hale gelir.

Köpek Diş Çekimi Ameliyatı 

Köpeklerde beslenme, solunum ve oyun gibi birçok aktivite için dişler çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle dişlerde oluşabilecek sağlık problemlerinin birçoğunun giderilmesi için de köpek diş çekimi ameliyatı gibi cerrahi operasyonlar gerekebilir. Operasyonlar genelinde diş kırılmasının tedavi edilmesi, gömülü diş çekimi veya çürüyen dişlerin çekilmesi gibi birçok işlem gerçekleştirilebilir. 

Köpek Göz Ameliyatları 

Köpeklerde yaygın bir şekilde görülen farklı göz hastalıkları arasında glokom, kuru göz, kornea ülseri, katarakt veya enfeksiyon bağlamında kornea iltihabı gibi birçok rahatsızlık yer alabilir. Bu rahatsızlıklarda özellikle köpek göz ameliyatları görme yeteneğinin kaybedilmesi riskini ortadan kaldırırken, acılı ve ağrılı bir süreci de daha hızlı bir şekilde giderebilir. 

Köpek Katarakt Ameliyatı

Köpek katarakt ameliyatı yaygın bir şekilde uygulanan göz ameliyatları arasında yer alırken, operasyon sırasında hasarlı mercek yerinden alınarak; yapay ama uzun ömürlü hatta ömürlük bir mercek yerleştirilir. Bu sayede köpeklerde görüş yeteneği ve buna bağlı da yaşam kalitesi önemli derecede düzelme gösterir. 

Köpeklerde Kiraz Göz Ameliyatı

Yaygın bir göz problemi olan köpeklerde kiraz göz, üçüncü göz kapağının sarkması ile ortaya çıkarken; göz kenarlarında görülen pembe bir kitle yer almaya başlar. Bu hastalıkta genel tedavi köpeklerde kiraz göz ameliyatı sayesinde elde edilirken, üçüncü göz kapağı arkasında bulunan göz kapağı bezi tekrardan yerine alınarak problem giderilir. Çünkü bu yapılmadığında üçüncü göz kapağı bezi işlevsiz bir hale gelirken, bazı operasyonlarda göz kapağı tamamen de alınabilir. 

Köpeklerde Kalça Çıkığı Ameliyatı 

Kalça displazisi şeklinde de adlandırılan ve genellikle büyük ırk köpeklerde görülen bu problemde yaygın olarak cerrahi yöntem ile tedavi elde edilir. Uygulanan köpeklerde kalça çıkığı ameliyatı günümüzde farklı teknikler ile sonuç elde edilebilen ve başarılı sonuçlar ortaya koyulabilen bir yöntemdir. 

Köpeklerde Diz Kapağı Ameliyatı (Patella Çıkığı)

Köpeklerde patella çıkığı ya da patella luksasyonu gibi bir isme sahip olan ortopedik problem, bilhassa küçük köpek ırklarında çok sıkıntılı bir ağrı, kıkırdak deformasyonu ve iltihaplanma gibi problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle nihai tedavide köpeklerde diz kapağı ameliyatı uygulanması gerekebilir. Ameliyatta diz eklem dokusunun güçlendirilmesi, diz kapağı ekleminin hareket ettirilmesi ve sorunun giderilmesi sağlanır. 

Köpeklerde Fıtık Ameliyatları 

Genellikle kaza, yüksekten düşme veya farklı bir köpek ile kavga sonucu alınan darbeler gibi problemler ya da bazı ırklarda doğumsal olarak köpeklerde fıtık problemleri ile karşılaşma ihtimali bulunmaktadır. Bu problemlerde tedavi ise çoğu zaman köpeklerde fıtık ameliyatları sayesinde elde edilir. Fıtık türleri arasında da diyafram fıtığı, karın fıtığı, göbek fıtığı, kasık fıtığı ve perineum fıtığı gibi fıtık çeşitleri yer alır. 

köpek ameliyatları

Her fıtık çeşidi vücudun farklı bir bölgesinde nefes darlığı, ağrılar, vücudun dışarıya doğru taşma göstermesi ya da iç organların hasar görmesi gibi problemlere sebep olabilir. Bu bağlamda da köpek fıtık ameliyatı fiyatları fıtığın türüne, operasyonun boyutlarına ve operasyon ile ilgili tüm ayrıntılara bağlı olarak değişir. Kliniğimiz genel olarak İstanbul Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenmiş tarife üzerinde yer alan taban fiyatlar ile başlayan rakamlar ile hizmet verir. Bu bağlamda köpeklerde göbek fıtığı ameliyatı fiyatı belirlenmesi için tarife fiyatlarının üzerine ameliyatın kapsamı, teferruatlar ve gereken tüm ihtiyaçlar eklenerek sonra rakamlar ortaya çıkarır. 

Köpek Ameliyatları İçin Leylek Vet Veteriner Kliniği’ni Tercih Edin 

Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak uzun yıllardır deneyimli veteriner hekimlerimizin oluşturduğu kadro ve kapsamlı klinik yapımız ile sizlere hizmet veriyoruz. Bu nedenle sayılan birçok farklı ameliyat türü ya da karşılaşılabilecek birçok farklı sağlık probleminde başarılı cerrahi operasyonlar için kliniğimize 365 gün ulaşabilirsiniz. Gerek gün içinde gerek 7/24 acil durumlarda köpek ameliyatları için Leylek Vet Veteriner Kliniği’mizi tercih edebilirsiniz.

Faydalı Linkler:

Köpek Ameliyatları İçeriği