Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
veteriner mr

Veteriner MR – Kedi MR – Köpek MR

Vücut iç yapısında organların ve sistemlerin daha yüksek bir çözünürlük ile görüntülenebilmesi açısından MR(Manyetik Rezonans), son teknoloji sağlık görüntüleme sistemleri arasında yer alır. Radyasyon yaymadan defalarca tekrarlanarak kullanılabilen bu güçlü görüntüleme sistemleri, günümüzde veteriner MR uygulamalarında da çok büyük avantajlar oluşturduğu için tercih edilmektedir. 

Vücut içerisindeki yağ ve su molekülleri arasındaki Hidrojen(H) atomlarından oluşan titreşim sayesinde görüntü yakalama imkanı sağlayan MR(Manyetik Rezonans), yüksek bir radyolojik görüntüleme tekniği olarak kullanılır. Kliniğimizde de deneyimli radyolog personellerimiz tarafından veteriner MR sistemleri kullanılmaktadır. Çekimlerde kas sistemi, sinir sistemi, kalp, mide, omurilik ve beyin gibi birçok farklı alanda değişen rahatsızlıkların teşhisi için kliniğimiz veteriner MR merkezi konumunda da hizmet verebilmektedir. 

Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak tamamen kapsamlı bir yapıda tüm veterinerlik hizmetlerinde geniş bir çerçeve ile evcil dostlarımız için sağlık desteği sağlayabiliyoruz. Bu kapsamlı yapı içerisinde de tercih edilebilecek önemli bir veteriner MR merkezi olmaya çalışıyoruz. Yani kliniğimiz detaylı muayeneler kadar sadece veteriner MR hizmetlerinden yararlanmanız için de size imkan sunabilmektedir. 

MR çeken veteriner bu konuda öncelikle detaylı bir muayene gerçekleştirerek teşhis etmek istediği hastalığın belirtilerini inceler. Örnek olarak enfarktüs, epilepsi veya fıtık gibi birçok rahatsızlıkta doğru tanı elde edebilmek ve hastalığı takip etmek açısından veteriner MR çok büyük bir avantaj sağlar. Çünkü MR çekimleri ile birlikte göğüs boşluğu, kalp, göz, iç kulak hastalıkları, tümörler, kas ve iskelet yapısındaki bozukluklar ya da organlardaki problemler belirlenebilir. 

Veteriner MR uygulamaları gerçekleştirilirken tarama yapılan alanın boyutu ve kaç adet kare ile görüntü alınacağı göz önünde tutulur. Çünkü buna bağlı olarak görüntüleme işlemi 15 dakikadan 60 dakikaya kadar devam edebilir. MR, manyetik titreşim mantıklı bir mıknatıs sistemi anlamına geldiği için MR çekim alanına metal içerikli eşyalar, giysiler ve aksesuarlar ile girilmeden prosedüre uygun bir şekilde işlem gerçekleştirilir.

Kliniğimizde veteriner MR uygulamaları her gün belirli saatler aralığında randevu sistemine uygun bir şekilde gerçekleştirilirken, ortalama birkaç gün süre aralığında sonuçlar raporlu bir şekilde sisteme işlenmektedir. Bu sayede veteriner hekimlerimiz sonuçları değerlendirerek, şüphelenilen hastalıkta net tanı koyabilmekte veya hastalık takibini düzenli bir şekilde yapabilmektedir. 

Veteriner MR çekim sürecinde kedi ve köpeklerde ilk aşamada hareketsiz ve sakin bir işlem yapılabilmesi için genel anestezi uygulanır. Sonrasında veteriner hekim kontrolü ile birlikte teknikerlerin katılımı sayesinde MR çekim işlemi tamamlanır. Genel anestezi açısından da öncelikle genel sağlık durumu kontrolü ve detaylı bir muayene yapılır. Vücutta metalik implantların bulunmaması, protez ya da mikroçip bulunuyorsa bunların basit bir cerrahi ile geçici olarak çıkarılması gerekebilir. Çekim günü yaklaşık 8 saat öncesinden evcil hayvanların beslemeden kliniğimize ulaşması da önemlidir. 

Tüm prosedürler ile birlikte yapılacak işlemin boyutu, türü ve detaylarına bağlı olarak da veteriner MR fiyatları değişim gösterebilir. Bu konuda sadece bağlı bulunduğumuz oda üzerinden alınmış bir taban fiyat yer alırken, birçok farklı detay yani neden MR çekileceği, hangi bölgede MR çekileceği, ilaç kullanıp kullanılmayacağı ve diğer sarf malzemeleri gibi birçok ayrıntı net fiyatların randevu öncesinde belirlenmesini sağlayacaktır. 

Kedi MR 

Kliniğimizde veteriner MR hizmetleri tüm evcil dostlarımızın yaşadığı sağlık problemlerinde doğru teşhisin sağlanabilmesi için uygulanır. Bu anlamda da elbette öncelikli olarak kedi MR hizmetlerinden bahsetmek mümkündür. Kedilerde gerçekleştirilecek görüntüleme uygulamalarında da bahsedildiği şekilde öncelikle anestezi ve sonrasında anestezi altında MR çekimi ve sonrasında analiz ile raporlama sağlanır. 

kedi mr

Kedi MR çekimi belirli hastalıklardan şüphe duyulması sonrasında ihtiyaç duyulan bir görüntüleme işlemi olarak kabul edilir. Örnek olarak kedilerde kalp yetmezliği, böbrek rahatsızlıkları, beyin veya vücudun farklı noktasındaki kanserlerin belirlenmesi için veteriner MR görüntüleme tekniği kullanılması çok büyük bir fayda sağlar. Üstelik hem bu hastalıkların teşhis edilmesi hem de daha önceden tespit edilmiş hastalıkların düzenli bir şekilde takip edilmesi için MR görüntüleme yöntemi kullanılabilir.

Kedi MR uygulamalarında özellikle tümör gibi kanserli dokuların yapısını daha iyi şekilde görebilmek için yapılan işlem daha teferruatlı bir hale de gelebilir. Çünkü bu tip veteriner MR uygulamalarında yapılacak görüntülemenin netliği için Gadolinyum(Gd) içerikli manyetik etkiyi arttıran ilaçlar enjeksiyon edilebilir. Tamamen güvenilir ve alerjik reaksiyon oluşturmayacak bu ilaçlar ile çok daha iyi sonuçlar elde edilmesi mümkün olmaktadır. 

Kedi MR Çekimi Fiyatları 

Veteriner MR hizmetleri verilirken öncelikle detaylı bir muayene yapılarak belirli bir hastalıktan şüphe duyulması ve MR talebi oluşturulması gerekir. Bu durumda veteriner hekimlerimiz kedinizin sağlık durumunu ve tüm özelliklerini gözden geçirerek, detaylar ile birlikte MR talebi gerçekleştirir. Bu talebin içeriğine ve boyutuna bağlı olarak da kedi MR çekimi fiyatları tespit edilir. 

Kliniğimizde kedi emar fiyatı standart bir şekilde her uygulama için net rakamlar ile ortaya koyulmaz. Çünkü MR uygulamasında bazen ilaç kullanılması gerekebileceği gibi bazen uygulamanın boyutu, MR çekilecek vücut bölgesi, uygulama sırasında gerekecek tüm ihtiyaçlar ve sarf malzemeleri değişim gösterebilir. Bazı MR çekimleri vücudun sadece tek bir bölgesinde çok kısa sürede bazen ise detaylı ve çok uzun süreli olabilmektedir. 

Kliniğimiz İstanbul Veteriner Hekimler Odası üyesi olduğundan dolayı tüm işlemlerde meslek odamızın sunduğu taban fiyat tarifesini kullanmaktadır. Ancak taban fiyatları üzerinde birçok faktör yani ilaç kullanımı, muayene sonuçları, ek ihtiyaçlar, işlemin türü ve boyutu fiyatlandırmada artışlar oluşturmaktadır. Bu nedenle kedi MR fiyatları konusunda en net bilgiye ulaşabilmek için kliniğimize gelerek evcil dostunuzun muayeneden geçirilmesini talep edebilirsiniz.

Köpek MR 

Köpeklerde yaşanabilecek birçok farklı hastalıkta teşhis aşamasına yardımcı olması için gelişmiş görüntüleme araçları kullanılır. Bugün bahsedilen gelişmiş görüntüleme araçları arasında özellikle veteriner MR en önemli seçeneklerden birisidir. Köpeklerde çapraz bağ yırtılması veya beyin tümörü gibi değişen birçok sorun için köpek MR görüntüleme teknikleri, teşhise net ve hızlı şekilde ulaşmaya yardımcı olabilmektedir. 

köpek mr

1980’li yıllardan bu yana tıpta kullanılan ve çok büyük katkılar sağlayan Manyetik Rezonans(MR) görüntüleme, günümüzde veteriner MR sistemleri sayesinde artık veteriner kliniklerinde de yaygın olarak yer almaktadır. Açık bir şekilde belirtiler ile görülen rahatsızlıklarda veya gizli rahatsızlıklarda tüm şüpheleri ortadan kaldırarak net tanı sağlamak için köpek MR çekimi en güvenilir görüntüleme işlemleri arasında kabul edilmektedir.

Prosedür olarak yine genel anestezi altında ve birçok farklı teferruata dikkat edilerek en güvenilir şekilde veteriner MR uygulamaları sağlanır. Kliniğimizde hem deneyimli veteriner hekimlerimiz hem de radyoloji uzmanlarımız bir arada çalışarak köpek MR çekimi gerçekleştirirken, hastalığın türü, boyutu veya ihtiyaçlara bağlı şekilde de uygulama en doğru nokta üzerinde özen ile gerçekleştirilir. 

Günümüzde köpekler için eklem ağrıları, boyun ağrıları, felç, topallama, kalp problemleri, iskelet hastalıkları, organlardaki büyüme veya tümörler gibi bütün şüphelerde veteriner MR uygulamasından yararlanabilmektedir. Süreç ortalama 1 saate kadar ulaşabilirken, hareketsiz bir çekim yapılması gerektiği için de anestezi altında başarılı bir sonuç elde etmek mümkün olmaktadır. 

Köpek MR Çekimi Fiyatları

Veteriner MR hizmetlerinde köpekler için gerçekleştirilen uygulamalar akla gelebilecek onlarca farklı hastalığın net teşhisi için tercih edilmektedir. Bu anlamda da MR çekimi için sabit bir fiyattan bahsetme ihtimali bulunmamaktadır. Yani köpek MR çekimi fiyatları tespit edilmesi için öncelikle detaylı bir muayene yapılması ve MR sisteminin nasıl bir boyutta kullanılacağının belirlenmesi gerekir. 

Tümörler, iltihaplar, fıtık veya ortopedik problemler gibi sağlık sorunlarında teşhis gerçekleştirirken köpek MR uygulaması kullanımı vücudun değişen bölge ve sistemlerine göre değişen boyutlara sahip olur. Köpeğinizin cinsi, yaşı, genel sağlık durumu ve hastalığın boyutu gibi noktalara göre de ihtiyaçlar değişim gösterebilir. Bu bağlamda da fiyatlandırma sabit bir rakam üzerinden değil her seferinde tüm ayrıntılar ile farklı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. 

Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak donanımlı klinik ortamımız içerisinde veteriner MR hizmetlerini bulunduruyoruz. Evcil dostlarınızın tüm sağlık problemlerinde net teşhis ve tanı ile doğru tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi için bu hizmetlerden 365 gün yararlanabilirsiniz. 

Faydalı Linkler:

Veteriner MR – Kedi MR – Köpek MR İçeriği