Leylek Vet Veteriner Kliniği

Acil Veteriner Kliniği

7/24 Açık Acil Veteriner Hizmeti. Leylek Vet Veteriner Kliniği Hemen Arayın.

Telefon: 0216 417 57 47

En Yakın Veteriner

Leylek Vet Veteriner Kliniği Maltepe, Küçükyalı'da. Hemen Yol Tarifi Alın.

Google Maps Yol Tarifi:
veteriner röntgen

Veteriner Röntgen – Kedi Röntgen – Köpek Röntgen

Günümüzde modern yapılar ile hizmet veren veteriner kliniklerinde sağlık hizmeti sunan hastaneler ve diğer kurumlar gibi son teknoloji donanımların birçoğu benzer şekilde kullanılmaktadır. Örnek olarak kliniğimizde de veteriner röntgen uygulamaları için gereken tüm sistem ve donanımlar yer almaktadır. Çünkü birçok hastalığın teşhis ve tanısı için röntgen ile görüntüleme ihtiyacı bulunmaktadır. 

Veterinerlikte bazı hastalıkları sadece belirtiler ve hastalığın ilerleyişi ile tahmin etmek ya da kan tahlilleri gibi uygulamalar ile teşhis etmek mümkündür. Ancak bazı hastalıklar özellikle vücudun iç kısmında dışa belirtiler vermeyen bir yapıya sahip olabilir. Bu gibi durumlarda da veteriner hekimlerimiz en önemli teşhis ekipmanları arasında yer alan veteriner röntgen sistemleri ile doğru sonuca ulaşabilmektedir. 

Röntgen hizmetleri, veteriner kliniklerinde hem kedilerde hem de köpeklerde birçok farklı hastalığın teşhisi için kullanılır. Bu noktalarda örnek olarak ortopedik problemlerin belirlenmesi, kalp hastalıklarında teşhis konulabilmesi ya da iç hastalıkların incelenmesi gibi birçok alanda veteriner röntgen uygulamaları yer alır. 

Kedi Röntgen 

Kediler anatomik olarak omurgalı memeliler arasında yer aldığı için tıpkı insanlar gibi tüm vücut sistemlerine ve organlarına sahip canlılardır. Bu nedenle kedilerde de ortopedik problemler, kalp problemleri, mide problemleri, bağırsak problemleri veya gebelik gibi birçok farklı durum ile karşılaşılabilir. Sağlık ile ilgili bu durumların hepsinde de kedi röntgen hizmetleri ile net teşhis ve takip avantajı yer almaktadır. 

kedi röntgen

Kedi Röntgeni Nasıl Çekilir? 

Kliniğimizde kullandığımız röntgen cihazları kemik yapısı, iç organ yapısı, yumuşak doku ve birçok farklı yapıda net bir şekilde görsel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ağrısız ve acısız bir yöntem olarak kısa sürede sonuç ortaya koyan bu sistemde kedi röntgeni nasıl çekilir konusu birçok evcil hayvan sahibinin aklına takılan bir soru oluşturmaktadır. 

Kediler sürekli bir şekilde hareketli ve oyuncu bir yapıya sahip olmak ile birlikte tanımadıkları ve şüphelendikleri durumlarda da korkarak saldırganlaşabilirler. Bu neden ile örneğin hamile kedi röntgeni uygulaması gerçekleştirilirken, çok dikkatli bir prosedürü takip etmek gerekecektir. Çünkü uygulama sırasında hem stabil bir görüntüyü elde edebilmek hem de gebelik yaşayan evcil dostunuzun hiçbir problem yaşamadan güven ile uygulamayı tamamlamasını sağlamak önemlidir. 

Normal koşullarda röntgen süreci belirli aşamalar ile uygulanırken, öncelikle evcil dostlarımızın sakinleşmesi ve röntgenin türüne göre doğru pozisyonun oluşturulması gerekir. Çünkü gebe bir kedi için çekilecek röntgen ile ortopedik problem yaşayan bir kedi için çekilecek yöntem arasında pozisyon farklılıkları vardır. Hatta bazen bağırsak sistemleri problemlerinde kedilerde ilaçlı röntgen çekilirken de farklı bir prosedür işlenir. 

Genel çerçevede sağlıklı kedi röntgeni işleminden bahsedilmesi gerekirse, öncelikle evcil dostunuzun sakinleşmesi ve sonrasında röntgen masasında doğru pozisyonun oluşturulması gerekir. Neredeyse 1 dakika dahi sürmeyen röntgen çekim işlemleri tamamlandığında da deneyimli veteriner hekimlerimiz görüntüleri dikkatlice inceler ve doğru tanıya ulaşarak en doğru tedavi planını başlatabilir. 

Röntgen özellikle ortopedik problemlerde kemik kırık ve çıkıklarının çok daha doğru bir pozisyonda belirlenmesini sağlar. Bu nedenle özellikle veteriner kliniğimizde acil durumlar için hızlı görüntüleme tekniği olarak veteriner röntgen uygulamaları kullanılır. Örneğin günün 24 saati acil başvurularda kedi kalça röntgen ya da kedi kalp röntgen gibi uygulamalar ile hızlı teşhis ve müdahale imkanı elde edilmektedir. 

Kedi Röntgen Ücreti 

Röntgen görüntüleme tekniği vücudun birçok farklı noktasındaki sağlık problemlerinde ve tıbbi ihtiyaçlarda kullanılabilir. Bu anlamda da kedinizin genel sağlık durumu, röntgen çekimi yapılacak sağlık problemi ya da uygulamanın türü gibi başlıklar kedi röntgen ücreti için belirleyici olmaktadır. Standart olarak sadece taban rakam oluşturan bir kedi röntgen fiyatı yer alsa da bahsedilen birçok kıstas net ve son fiyatların klinik ortamında anlık olarak belirlenmesini sağlamaktadır. 

Köpek Röntgen 

Kedilerde olduğu gibi köpeklerde de benzer bir metabolizma ve anatomi yer alırken, köpek röntgen uygulamaları ile birçok farklı hastalıkta tanı ve teşhis elde edilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle de gebelik takibi gibi noktalarda hamile köpek röntgeni evcil dostlarımızın sağlıklı bir gebelik sürecini tamamlamasında çok büyük bir fayda sağlamaktadır.

köpek röntgen

Gebelik sürecinin takibi, yavru takibi ve yaşanabilecek tüm problemlerin rutin muayenelerde belirlenmesi için röntgen çok önemli bir görüntüleme tekniğidir. 

Köpek Röntgeni Nasıl Çekilir?

Köpeklerde görüntüleme ihtiyacı ortopedik problemler, kalp hastalıkları, solunum problemleri, mide rahatsızlıkları veya bağırsak problemleri gibi birçok noktada ortaya çıkabilir. Bu nedenle köpek röntgeni nasıl çekilir sorusu için de hangi noktada röntgen görüntüleme tekniğinin kullanılacağı önem arz eder. Bazen ilaçlı ve çok daha detaylı röntgen uygulamaları da yer alabileceği için teferruatlar değişim gösterebilmektedir. 

Röntgen çekimlerinde öncelikle evcil dostunuzun sakinleşerek, sizin desteğiniz ile kliniğimizde sağlık personellerine güven duyması önemlidir. Sakin bir ortamda köpek akciğer röntgeni ya da köpek kafa röntgeni için hatta ortopedik noktalarda köpek kalça röntgeni veya köpek ayak röntgeni gibi çekimler için doğru pozisyon sağlanır. Çünkü röntgenin türüne göre köpeğinizin sağ yanına uzanması, sol yanına uzanması veya göbeğinin üzerine uzanması gibi değişen röntgen çekim pozisyonları bulunmaktadır. 

Köpek röntgen günümüzde dijital sistemler ile kullanılırken, gayet büyük bir rahatlık elde edilse de net görüntülerin elde edilmesi için sabit pozisyonda hızlı bir sonuç elde edilmelidir. Ancak elbette bir travma sonucu yaralanmış veya bir hastalıktan dolayı rahatsızlık yaşayan köpeklerimiz röntgen çekimi sırasında sakinliğini kaybedebilir. Bu neden ile özellikle yoğun rahatsızlık bulunan durumlarda sakinleşmesi için ilaç kullanılması gibi ayrıntılar da değerlendirilerek veteriner hekimlerimiz en doğru sonucun elde edilmesini sağlayabilir. 

Dijital röntgen sistemleri günümüzde gereken noktada birden fazla tekrar ile sonuca ulaşırken, en hatasız hizmeti sağlamaktadır. Köpeklerde olduğu gibi kedilerde de kırıklar, çatlaklar, kalp sorunları veya travmatik kazalar sonrasında hızlı bir görüntüleme için en avantajlı sistemler arasında kullanılır. Yüksek kalitede dijital görüntüler elde edilirken, anlık olarak veteriner hekimlerimizin ekranına yansıyan bu görüntüler hızlı bir değerlendirme için de büyük avantaj sağlamaktadır. 

Köpek Röntgen Fiyatları 

Röntgen uygulamalarında köpeğinizin yaşadığı sağlık problemine bağlı olarak uygulamanın teferruatı, türü ve gerekliliği değişim oluşturabilir. Bu tetkik ve değişen koşullara bağlı durum nedeni ile de köpek röntgen fiyatları her hasta ve uygulama için farklı bir şekilde belirlenmektedir.

Kliniğimiz İstanbul Veteriner Hekimler Odası üyesi olarak gerçekleştirdiği tüm sağlık hizmetlerinde Odamız tarafından belirlenmiş taban fiyat tarifesini kullanmaktadır. Fakat bu fiyat tarifesi ifade edildiği şekilde taban fiyatları sunduğu için yapılan her işlemde teferruatlar, kullanılan sarf malzemeleri, işlemin boyutu veya köpeğinizin durumu gibi ayrıntılar fiyatlarda daha üst rakamların oluşmasına neden olmaktadır. 

Köpeklerde röntgen fiyatları bahsedilen tüm teferruatlar ile birlikte son rakama ulaşırken, bu rakamları belirlemede de özellikle ilk muayene çok önemli bir noktada yer alır. Veteriner hekimlerimiz kliniğimize başvurduğunuz andan itibaren gerçekleştirdiği muayene sonrasında röntgen görüntüleme tekniği ihtiyacı bulunduğunu tespit ederek talep gerçekleştirebilir. İşlemin boyutuna ve ayrıntılarına bağlı da örnek olarak köpeklerde kalça displazisi röntgen fiyatları için son rakamlar işlem öncesi sizlere belirtilir. 

Leylek Vet Veteriner Kliniği olarak sağlık hizmetlerinde beklenmedik sürprizler ile karşılaşmadan doğru ve en iyiye ulaşmanız için çok yüksek özen gösteriyoruz. Bu anlamda kliniğimizde veteriner röntgen uygulamaları hem kedilerde hem köpeklerde en hızlı ve güvenilir uygulama olarak yıllardır kullanılıyor. Muayeneler ve acil durumlarda röntgen tekniklerinden yararlanmak için kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Faydalı Linkler:

Veteriner Röntgen – Kedi Röntgen – Köpek Röntgen İçeriği